ANASAYFA   FOTO GALERİ   SANALTUR   İLETİŞİM : 0 414 315 19 83 - 0 541 673 59 83 - -
Ne Nedir? | Zayıflama Yöntemleri // Önceki Yazı Sonraki Yazı

Zayıflama Yöntemleri

Akustik Dalga Tedavisi Nedir?

Akustik dalga tedavisi, Enerji kaynağı bir şok dalga üreticisidir. Ultrason dalgalarından 10 kat daha yüksek enerjili dalgalar olmalarına karşın dokuda ısı, ağrı, acı ve yanık oluşturmazlar.

Dokuda herhangi bir ısı oluşturmadan çok derinlere yayılabilen ve yan etkisi olmadığı 40 yıldan fazla süredir insan vücudunda kullanılarak ispatlanmış bir enerjidir.

Adipoz yani yağ dokuda hücre zarı geçirgenliğinin geri dönüşlü(reversible) olarak değişmesi önemlidir. Zira yağ hücrelerini öldürmek, parçalamak veya yok etmek amacımız değildir. Çünkü yağ hücreleri vücutta fizyolojik önemi olan hücrelerdir(östrojen, insülin, seratonin vs). Yağ hücrelerinin ölmesi demek yağ nekrozu denen ciddi bir problemdir ve cerrahi direnaj gerektirir.

AWT yağ doku fizyolojisini bozmadan, yağ doku hacmini dengeli bir şekilde azaltan insan sağlığına zararlı olmayan bir cihazdır.

Akustik Dalga Tedavi Sistemi Nasıl Etki Gösterir?

Yağ ve Selülit oluşumuna kişilerin hormonal yapılarının neden olduğu bilinmektedir. Oluşan yağların tedavisinde akustik dalga tedavisi dokuya
güçlü şiddetli şok dalgaları göndererek yağ ve selülitlerin geçirilmesinde zorlanılan fibrozseptaların parçalanarak yok edilmesini sağlıyor.

Şok dalgaları dediğimiz akustik dalgalar bölgedeki yağ hücrelerini kırmakta ve yağ hücrelerinin içinde bulunan serbest yağ radikallerini ve gliserolleri ortaya çıkararak parçalamaktadır.

Zaten tedavi öncesi ve sonrasında alınan kan örnekleri bahsettiğimiz yağların parçalandığını ortaya koymaktadır. Akustik dalgaların insanlara ait yağ hücrelerindeki hızı neredeyse suda ki yayılım hızıyla aynıdır.

AWT tedavisinde vücudun dışında üretilen enerji dokunun içine büyük bir kayba uğramadan aktarılıyor. Şok dalgaları güçlü basınç atılımı ile enerjiyi saniyede 1500 metrelik hızla dokulara zarar vermeden deri altına gönderiyor

Akustik dalgaların yağ dokusunu azaltmadaki etkisinde bir diğer mekanizma da yağ hücrelerinin zor geçirgenliğini değiştirip içindeki yağ içeriğini serbest bırakmasıdır. Yani AWT tedavisi selülitle birlikte bölgesel incelmeyi de beraberinde getiriyor. Zayıflamadaki etkilerinin yanı sıra bir üçüncü etkisi de sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özelliğidir.

Yani bir cihazla pek çok sorun aynı seansta çözüme kavuşuyor…

Genetik olarak erkek vücudunda 18 milyon kadın vücudunda ise 21 milyon yağ hücresi vardır ayrıca kadın bedeni lenfatik dolaşım açısından daha yavaştır. Bunların sonucunda lipogenez yani yağ yapımı da daha yüksek ve kolaydır. Akustik dalga tedavisi bu kısır döngüyü tamamen tersine çeviriyor. Bu tedaviyle lipoliz artmakta ve ödem çözülmektedir. Şok dalgaları direk yağlı dokuda çözülme sağlar. Lenfatik damarlarda ise özel metabolitlerin açığa çıkıp geçirgenliğin artmasıyla ödem sorunu da çözülmüş olur.


Bu kategoride daha fazla listelenecek kayıt bulunamadı malesef.